Sant Jaume d'Enveja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Jaume d'Enveja
Komunë
Stema_figuraBandera de Sant Jaume d'Enveja.svg
Vendndodhja
Sant Jaume d'Enveja is located in Spanjë
Sant Jaume d'Enveja
Sant Jaume d'Enveja

Koordinatat: 40°42′15″V 0°43′10″L / 40.70417°V 0.71944°L / 40.70417; 0.71944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Montsià
Kryetari i Bashkisë Joan Castor Gonell Agramunt
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.78 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 3528 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santjaumer
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43877
Koordinatat 40° 42′ 15″ Veri

0° 43′ 10″ Lindje

Faqja Zyrtare www.santjaume.org


Sant Jaume d'Enveja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montsià, të provincës Tarragona, në Katalonia. Sant Jaume d'Enveja ka 3528 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 60.78 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]