Sant Joan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sant Joan
Komunë
Stema_figuraBandera de San Juan (Islas Baleares).svg
Vendndodhja
Sant Joan is located in Spanjë
Sant Joan
Sant Joan

Koordinatat: 39°35′40″V 3°2′24″L / 39.59444°V 3.04000°L / 39.59444; 3.04000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Pla de Mallorca
Kryetari i Bashkisë Joan Magro Bouza
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.54 km2
Lartësia 152 m (m.n.d.)
Popullsia 1962 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santjoaneros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7240
Koordinatat 39° 35′ 40″ Veri

3° 2′ 24″ Lindje


Sant Joan është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de Mallorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Sant Joan ka 1962 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.54 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]