Sant Joan de Vilatorrada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Joan de Vilatorrada
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Joan de Vilatorrada is located in Spanjë
Sant Joan de Vilatorrada
Sant Joan de Vilatorrada

Koordinatat: 41°45′V 1°48′L / 41.750°V 1.800°L / 41.750; 1.800

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Kryetari i Bashkisë Gil Ariso i Planas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.42 km2
Lartësia 277 m (m.n.d.)
Popullsia 10474 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santjoanenc, santjoanenca
Zona Kohore UTC+1


Sant Joan de Vilatorrada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Joan de Vilatorrada ka 10474 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]