Sant Joanet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Joanet
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Joanet is located in Spanjë
Sant Joanet
Sant Joanet

Koordinatat: 39°4′18″V 0°29′16″P / 39.07167°V 0.48778°P / 39.07167; -0.48778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Evaristo Ribes Prats
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.9 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 448 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santjoaner/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46669
Koordinatat 39° 4′ 18″ Veri

0° 29′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.santjoanet.com


Sant Joanet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Sant Joanet ka 448 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]