Sant Julià de Vilatorta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Julià de Vilatorta
Komunë
Vendndodhja
Sant Julià de Vilatorta is located in Spanjë
Sant Julià de Vilatorta
Sant Julià de Vilatorta

Koordinatat: 41°55′37″V 2°18′46″L / 41.92694°V 2.31278°L / 41.92694; 2.31278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Joan Carles Rodríguez Casadevall
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 2984 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 55′ 37″ Veri

2° 18′ 46″ Lindje


Sant Julià de Vilatorta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Julià de Vilatorta ka 2984 banorë (2011).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]