Sant Llorenç des Cardassar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sant Llorenç des Cardassar
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Llorenç des Cardassar is located in Spanjë
Sant Llorenç des Cardassar
Sant Llorenç des Cardassar

Koordinatat: 39°36′35″V 3°17′2″L / 39.60972°V 3.28389°L / 39.60972; 3.28389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Llevant
Kryetari i Bashkisë Mateo Puigrós Sureda
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82.08 km2
Lartësia 89 m (m.n.d.)
Popullsia 8687 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7530
Koordinatat 39° 36′ 35″ Veri

3° 17′ 2″ Lindje

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Sant Llorenç des Cardassar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Llevant, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Sant Llorenç des Cardassar ka 8687 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 82.08 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]