Sant Lluís

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sant Lluís
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Lluís is located in Spanjë
Sant Lluís
Sant Lluís

Koordinatat: 39°50′58″V 4°15′29″L / 39.84944°V 4.25806°L / 39.84944; 4.25806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Minorca
Kryetari i Bashkisë Cristòfol Coll Alzina
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.75 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 7449 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7710
Prefiksi +34 (Spain) + 971 (Baleares)
Koordinatat 39° 50′ 58″ Veri

4° 15′ 29″ Lindje

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Sant Lluís është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Minorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Sant Lluís ka 7449 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.75 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]