Sant Mateu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Mateu
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Mateu is located in Spanjë
Sant Mateu
Sant Mateu

Koordinatat: 40°27′54″V 0°10′49″L / 40.46500°V 0.18028°L / 40.46500; 0.18028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Baix Maestrat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64.6 km2
Lartësia 325 m (m.n.d.)
Popullsia 2187 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santmatevà, santmatevana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12170
Koordinatat 40° 27′ 54″ Veri

0° 10′ 49″ Lindje


Sant Mateu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Maestrat, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. Sant Mateu ka 2187 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 64.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]