Sant Quirze de Besora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Quirze de Besora
Komunë
Stema_figuraBandera de Sant Quirze de Besora.svg
Vendndodhja
Sant Quirze de Besora is located in Spanjë
Sant Quirze de Besora
Sant Quirze de Besora

Koordinatat: 42°6′12″V 2°13′13″L / 42.10333°V 2.22028°L / 42.10333; 2.22028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë David Mascarella i Terradellas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.1 km2
Lartësia 587 m (m.n.d.)
Popullsia 2146 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santquirzenc, santquirzenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 6′ 12″ Veri

2° 13′ 13″ Lindje


Sant Quirze de Besora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Quirze de Besora ka 2146 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]