Sant Vicenç de Castellet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Vicenç de Castellet
Komunë
noform
Vendndodhja
Sant Vicenç de Castellet is located in Spanjë
Sant Vicenç de Castellet
Sant Vicenç de Castellet

Koordinatat: 41°40′4″V 1°51′48″L / 41.66778°V 1.86333°L / 41.66778; 1.86333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Kryetari i Bashkisë Joan Manuel Garcia i Campillo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.12 km2
Lartësia 176 m (m.n.d.)
Popullsia 8096 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santvicentí, santvicentina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 40′ 4″ Veri

1° 51′ 48″ Lindje


Sant Vicenç de Castellet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Vicenç de Castellet ka 8096 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]