Santa Ana de Pusa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Ana de Pusa
Komunë
Vendndodhja
Santa Ana de Pusa is located in Spanjë
Santa Ana de Pusa
Santa Ana de Pusa

Koordinatat: 39°45′49″V 4°42′57″P / 39.76361°V 4.71583°P / 39.76361; -4.71583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castilla-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku La Jara
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19 km2
Lartësia 594 m (m.n.d.)
Popullsia 411 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 45′ 49″ Veri

4° 42′ 57″ Perëndim


Santa Ana de Pusa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Jara, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Santa Ana de Pusa ka 411 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]