Santa Bàrbara, Tarragona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Bàrbara, Tarragona
Komunë
Stema_figuraBandera de Santa Bàrbara.svg
Vendndodhja
Santa Bàrbara, Tarragona is located in Spanjë
Santa Bàrbara, Tarragona
Santa Bàrbara, Tarragona

Koordinatat: 40°43′1″V 0°29′52″L / 40.71694°V 0.49778°L / 40.71694; 0.49778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Montsià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.15 km2
Lartësia 79 m (m.n.d.)
Popullsia 3955 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Planer, planera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43138
Prefiksi (+34) ...
Koordinatat 40° 43′ 1″ Veri

0° 29′ 52″ Lindje

Faqja Zyrtare www.sta-barbara.org


Santa Bàrbara, Tarragona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montsià, të provincës Tarragona, në Katalonia. Santa Bàrbara, Tarragona ka 3955 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.15 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]