Santa Coloma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Coloma
—  fshat  —
Santa Coloma is located in Andorra
Santa Coloma
Santa Coloma
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Andorra la Vella
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°30′V 1°30′L / 42.5°V 1.5°L / 42.5; 1.5 (Santa Coloma)Koordinatat: 42°30′V 1°30′L / 42.5°V 1.5°L / 42.5; 1.5 (Santa Coloma)
Popullsia 3 040 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Santa Coloma është një vendbanim në komunën Andorra la VellaAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 3 040 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)