Santa Comba, Galicia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Comba, Galicia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Comba, Galicia is located in Spanjë
Santa Comba, Galicia
Santa Comba, Galicia

Koordinatat: 42°34′0″V 5°9′0″P / 42.56667°V 5.15000°P / 42.56667; -5.15000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku Xallas
Kryetari i Bashkisë Miguel Pérez Fernández
Partia PX SANTA COMBA
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 203.7 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 10487 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Combés, xalleiro
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15841
Prefiksi 981
Koordinatat 42° 34′ 0″ Veri

5° 9′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.santacomba.es


Santa Comba, Galicia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Xallas, të provincës A Coruña, në Galicia. Santa Comba, Galicia ka 10487 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 203.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]