Santa Cruz de Bezana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Cruz de Bezana
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Santa Cruz de Bezana is located in Spanjë
Santa Cruz de Bezana
Santa Cruz de Bezana

Koordinatat: 43°26′39″V 3°54′11″P / 43.44417°V 3.90306°P / 43.44417; -3.90306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Santander
Kryetari i Bashkisë Juan Carlos García Herrero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.2 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 11607 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 26′ 39″ Veri

3° 54′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytobezana.com/portal/


Santa Cruz de Bezana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Santander, të provincës Cantabria, në Cantabria. Santa Cruz de Bezana ka 11607 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]