Santa Cruz de Mudela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Cruz de Mudela
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Cruz de Mudela is located in Spanjë
Santa Cruz de Mudela
Santa Cruz de Mudela

Koordinatat: 38°38′0″V 3°28′0″P / 38.63333°V 3.46667°P / 38.63333; -3.46667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Manserja
Kryetari i Bashkisë Manuel Sáez Laguna (2007)
Partia PVISCM
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 134.6 km2
Lartësia 732 m (m.n.d.)
Popullsia 4682 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 13th century
Vendasit Santacruceño
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13730
Koordinatat 38° 38′ 0″ Veri

3° 28′ 0″ Perëndim


Santa Cruz de Mudela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Manserja, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Santa Cruz de Mudela ka 4682 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 134.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]