Santa Cruz de la Serós

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Cruz de la Serós
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Cruz de la Serós is located in Spanjë
Santa Cruz de la Serós
Santa Cruz de la Serós

Koordinatat: 42°31′33″V 0°40′28″P / 42.52583°V 0.67444°P / 42.52583; -0.67444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Huesca
Qarku Jacetania
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27 km2
Lartësia 788 m (m.n.d.)
Popullsia 140 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santacruceros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22792
Koordinatat 42° 31′ 33″ Veri

0° 40′ 28″ Perëndim


Santa Cruz de la Serós është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Jacetania, të provincës Huesca, në Aragon. Santa Cruz de la Serós ka 140 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]