Santa Eulalia de Oscos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Eulalia de Oscos
Qytet
Stema_figuraFlag santaeulaliadeoscos.svg
Vendndodhja
Santa Eulalia de Oscos is located in Spanjë
Santa Eulalia de Oscos
Santa Eulalia de Oscos

Koordinatat: 43°15′V 7°1′P / 43.250°V 7.017°P / 43.250; -7.017

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë Antonio Riveras Díaz
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.12 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33776


Santa Eulalia de Oscos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Santa Eulalia de Oscos ka 547 banorë (), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]