Santa Fe, Granada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Fe, Granada
Komunë
Stema_figuraBandera de Santa Fe (Granada).svg
Vendndodhja
Santa Fe, Granada is located in Spanjë
Santa Fe, Granada
Santa Fe, Granada

Koordinatat: 37°11′21″V 3°43′4″P / 37.18917°V 3.71778°P / 37.18917; -3.71778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Vega de Granada
Kryetari i Bashkisë Sergio Bueno Illescas (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.2 km2
Lartësia 582 m (m.n.d.)
Popullsia 15430 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santaferino, -na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18320
Koordinatat 37° 11′ 21″ Veri

3° 43′ 4″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.santafe.es


Santa Fe, Granada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega de Granada, të provincës Granada, në Andalusia. Santa Fe, Granada ka 15430 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]