Santa Magdalena de Polpís

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Magdalena de Polpís
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Magdalena de Polpís is located in Spanjë
Santa Magdalena de Polpís
Santa Magdalena de Polpís

Koordinatat: 40°21′21″V 0°18′10″L / 40.35583°V 0.30278°L / 40.35583; 0.30278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Baix Maestrat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.5 km2
Lartësia 123 m (m.n.d.)
Popullsia 873 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Magdalener, Magdalenera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12597
Koordinatat 40° 21′ 21″ Veri

0° 18′ 10″ Lindje

 Santa Magdalena de Polpís

Santa Magdalena de Polpís është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Maestrat, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. Santa Magdalena de Polpís ka 873 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Santa Magdalena de Polpís
Església parroquial de Santa Magdalena (Santa Magdalena de Pulpis)
Ayuntamiento de Santa Magdalena de Pulpis