Santa María de Cayón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa María de Cayón
Komunë
noform
Cayón Valley
Flamuri_figura
Vendndodhja
Santa María de Cayón is located in Spanjë
Santa María de Cayón
Santa María de Cayón

Koordinatat: 43°18′41″V 3°51′9″P / 43.31139°V 3.85250°P / 43.31139; -3.85250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Pas and Miera valleys
Kryetari i Bashkisë Gastón Gómez Ruiz (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.23 km2
Lartësia 96 m (m.n.d.)
Popullsia 8526 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cayonés, esa
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 18′ 41″ Veri

3° 51′ 9″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.santamariadecayon.com


Santa María de Cayón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pas and Miera valleys, të provincës Cantabria, në Cantabria. Santa María de Cayón ka 8526 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 48.23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]