Santa Margalida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Margalida
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Margalida is located in Spanjë
Santa Margalida
Santa Margalida

Koordinatat: 39°42′12″V 3°6′13″L / 39.70333°V 3.10361°L / 39.70333; 3.10361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Mallorca
Kryetari i Bashkisë Antoni Reus Darder (2013)
Partia Independents - coalition Suma pel canvi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 86.51 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 11537 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Margalidà, -ana and their internal variations Viler, -a ; Picaforter, -a ; Sonserramarí, -ina.
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 42′ 12″ Veri

3° 6′ 13″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajsantamargalida.net


Santa Margalida është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mallorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Santa Margalida ka 11537 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 86.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]