Santa Margarida de Montbui

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Margarida de Montbui
Komunë
Stema_figuraFlag of Santa Margarida de Montbui.svg
Vendndodhja
Santa Margarida de Montbui is located in Spanjë
Santa Margarida de Montbui
Santa Margarida de Montbui

Koordinatat: 41°34′32″V 1°36′33″L / 41.57556°V 1.60917°L / 41.57556; 1.60917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Teodoro Romero i Hernández
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.82 km2
Lartësia 316 m (m.n.d.)
Popullsia 9778 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montbuienc, montbuienca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 34′ 32″ Veri

1° 36′ 33″ Lindje


Santa Margarida de Montbui është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. Santa Margarida de Montbui ka 9778 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.82 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]