Santa Maria de Besora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Maria de Besora
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Maria de Besora is located in Spanjë
Santa Maria de Besora
Santa Maria de Besora

Koordinatat: 42°7′46″V 2°15′32″L / 42.12944°V 2.25889°L / 42.12944; 2.25889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Camilo Adam i Vilarrassa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.7 km2
Lartësia 866 m (m.n.d.)
Popullsia 183 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Besorenc, besorenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 7′ 46″ Veri

2° 15′ 32″ Lindje


Santa Maria de Besora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Santa Maria de Besora ka 183 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]