Santa Maria de Palautordera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Maria de Palautordera
Komunë
noform
Church
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Maria de Palautordera is located in Spanjë
Santa Maria de Palautordera
Santa Maria de Palautordera

Koordinatat: 41°41′43″V 2°26′45″L / 41.69528°V 2.44583°L / 41.69528; 2.44583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Valles Oriental
Kryetari i Bashkisë Jordi Xena Ibañez (2011)
Partia CiU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.9 km2
Lartësia 208 m (m.n.d.)
Popullsia 8823 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Palauenc, Palauenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8460
Koordinatat 41° 41′ 43″ Veri

2° 26′ 45″ Lindje

Faqja Zyrtare www.smpalautordera.cat


Santa Maria de Palautordera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valles Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Santa Maria de Palautordera ka 8823 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]