Santa Maria del Camí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Maria del Camí
Komunë
noform
Santa Maria del Camí and Puig de Massanella
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Maria del Camí is located in Spanjë
Santa Maria del Camí
Santa Maria del Camí

Koordinatat: 39°39′4″V 2°46′23″L / 39.65111°V 2.77306°L / 39.65111; 2.77306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Raiguer
Kryetari i Bashkisë María Rosa Vich Vich
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.62 km2
Lartësia 132 m (m.n.d.)
Popullsia 5992 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santamariers
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7320
Koordinatat 39° 39′ 4″ Veri

2° 46′ 23″ Lindje


Santa Maria del Camí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Raiguer, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Santa Maria del Camí ka 5992 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.62 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]