Santillana del Mar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Santillana del Mar
Komunë
noform
Church of the Colegiata in Santillana
Flamuri_figura
Vendndodhja
Santillana del Mar is located in Spanjë
Santillana del Mar
Santillana del Mar

Koordinatat: 43°23′36″V 4°6′17″P / 43.39333°V 4.10472°P / 43.39333; -4.10472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Western coast
Kryetari i Bashkisë Isidro Rábago León (2007)
Partia PSC-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.46 km2
Lartësia 82 m (m.n.d.)
Popullsia 4049 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39330
Koordinatat 43° 23′ 36″ Veri

4° 6′ 17″ Perëndim


Santillana del Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Western coast, të provincës Cantabria, në Cantabria. Santillana del Mar ka 4049 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.46 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]