Santiurde de Reinosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Santiurde de Reinosa
Komunë
Vendndodhja
Santiurde de Reinosa is located in Spanjë
Santiurde de Reinosa
Santiurde de Reinosa

Koordinatat: 43°3′44″V 4°4′54″P / 43.06222°V 4.08167°P / 43.06222; -4.08167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Campoo
Kryetari i Bashkisë Borja Ramos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.98 km2
Lartësia 658 m (m.n.d.)
Popullsia 293 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 3′ 44″ Veri

4° 4′ 54″ Perëndim


Santiurde de Reinosa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campoo, të provincës Cantabria, në Cantabria. Santiurde de Reinosa ka 293 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.98 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]