Santiurde de Toranzo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Santiurde de Toranzo
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Santiurde de Toranzo is located in Spanjë
Santiurde de Toranzo
Santiurde de Toranzo

Koordinatat: 43°14′23″V 3°56′16″P / 43.23972°V 3.93778°P / 43.23972; -3.93778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Valles Pasiegos
Kryetari i Bashkisë Aniceto Pellón Rodríguez (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.82 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 1485 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 14′ 23″ Veri

3° 56′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-santiurde.com


Santiurde de Toranzo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valles Pasiegos, të provincës Cantabria, në Cantabria. Santiurde de Toranzo ka 1485 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.82 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]