Santoña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Santoña
Komunë
Santoña
Stema_figuraBandera de Santoña.png
Vendndodhja
Santoña is located in Spanjë
Santoña
Santoña

Koordinatat: 43°26′29″V 3°27′27″P / 43.44139°V 3.45750°P / 43.44139; -3.45750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Trasmiera
Kryetari i Bashkisë María Puerto Gallego Arriola (2007)
Partia PSC-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.53 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 11601 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit santoñés/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39740 [1]
Koordinatat 43° 26′ 29″ Veri

3° 27′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytosantona.org/ca_index.asp


Santoña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Trasmiera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Santoña ka 11601 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]