Santo Adriano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Santo Adriano
Komunë
noform
Town hall of Santo Adriano
Stema_figura
Vendndodhja
Santo Adriano is located in Spanjë
Santo Adriano
Santo Adriano

Koordinatat: 43°19′V 5°59′P / 43.317°V 5.983°P / 43.317; -5.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë Carlos de Llanos González
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.6 km2
Popullsia 260 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33115
Faqja Zyrtare www.santoadriano.org


Santo Adriano është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Santo Adriano ka 260 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]