Santo Domingo de la Calzada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Santo Domingo de la Calzada
Komunë
noform
Cathedral of Santo Domingo de la Calzada
Stema_figura
Vendndodhja
Santo Domingo de la Calzada is located in Spanjë
Santo Domingo de la Calzada
Santo Domingo de la Calzada

Koordinatat: 42°26′31″V 2°57′9″P / 42.44194°V 2.95250°P / 42.44194; -2.95250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  La Rioja (Spanjë)
Provinca La Rioja
Qarku Santo Domingo de la Calzada
Kryetari i Bashkisë Javier Azpeitia Sáez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40 km2
Lartësia 641 m (m.n.d.)
Popullsia 6671 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26250
Prefiksi +34 (Spain) + 941 (La Rioja)
Koordinatat 42° 26′ 31″ Veri

2° 57′ 9″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall


Santo Domingo de la Calzada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Santo Domingo de la Calzada, të provincës La Rioja, në La Rioja. Santo Domingo de la Calzada ka 6671 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]