Santomera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Santomera
Komunë
Stema_figuraBandera de Santomera (Murcia).svg
Vendndodhja
Santomera is located in Spanjë
Santomera
Santomera

Koordinatat: 38°3′42″V 1°2′57″P / 38.06167°V 1.04917°P / 38.06167; -1.04917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Rajoni Murcia
Qarku Huerta de Murcia
Kryetari i Bashkisë José María Sánchez Artés
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44 km2
Lartësia 35 m (m.n.d.)
Popullsia 15709 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30140
Prefiksi +34 (Spain) + 968 (Murcia)
Koordinatat 38° 3′ 42″ Veri

1° 2′ 57″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.santomera.es


Santomera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Huerta de Murcia, të provincës Rajoni Murcia, në Rajoni Murcia. Santomera ka 15709 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]