Saraji (Bosilovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saraji (Bosilovë)
Fshat
noform
Vendndodhja
Saraji (Bosilovë) is located in Maqedonia e Veriut
Saraji (Bosilovë)
Saraji (Bosilovë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Bosilovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni juglindor
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2431
Prefiksi (+389) 034
Targa SR
Koordinatat 41° 28′ 40″ Veri

22° 42′ 09″ Lindje

Popullsia 937 banorë (2002)