Sariego

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sariego
Komunë
Stema_figuraFlag sariego.svg
Vendndodhja
Sariego is located in Spanjë
Sariego
Sariego

Koordinatat: 43°25′V 5°34′P / 43.417°V 5.567°P / 43.417; -5.567

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë Javier Parajón
Partia PROMUSA
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.73 km2
Popullsia 1345 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit saregano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33518


Sariego është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Sariego ka 1345 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sariego – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale