Sarina (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sarina një vajze e re, e rritur me probleme familjare, duhet të përballojë edhe jetesën e vështirë. Njohja me një djalë, i cili po kryen shërbimin ushtarak afër shtëpisë së saj, do të sjellë dilema të reja në botën e saj.

[1] [2] [3]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjia: Olsi Tetaj
  • Aktorët: Kristjana Dodaj, Erdit Asllanaj, Merita Smajaj
  • Producent: OnFilm Production & Digitalb
  • Financuar nga: Qendra Kombëtare e Kinematografisë/ANCC

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
  2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok
  3. ^ https://www.imdb.com/title/tt6078508/?ref_=fn_al_tt_1