Saro, Cantabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Saro
Komunë
Vendndodhja
Saro is located in Spanjë
Saro
Saro

Koordinatat: 43°15′45″V 3°49′42″P / 43.26250°V 3.82833°P / 43.26250; -3.82833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Pas-Miera
Kryetari i Bashkisë Miguel Ángel Prieto Fernández
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.82 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Popullsia 515 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 15′ 45″ Veri

3° 49′ 42″ Perëndim


Saro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pas-Miera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Saro ka 515 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.82 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]