Saxhad Shahbazzade

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sajad Shahbazzadeh
Sajjad Shahbazzadeh in Rah Ahan match.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëSajad Shahbazzadeh
Data e lindjes23 janar 1990
Vendi i lindjesArdabil, Iran
Gjatësia1.85 m (6 ft 1 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualAlanyaspor
Numri8
Karriera në rini
2005–2009Zob Ahan Ardabil F.C.
2009–2010Saipa F.C.
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2014Saipa F.C.90(20)
2014–2016Esteghlal F.C.56(19)
2016–Alanyaspor2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Sajjad Shahbazzadeh (Persisht: سجاد شهباززاده; lindi më 23 janar 1990) është futbollistë iranianë i cili luan në skuadrën turke Alanyaspor si sulmues.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjatë gjithë karrierës së tij, ai ka luajtur në skuadrën Saipa nga viti 2010 deri në vitin 2014.[1] Në sezonin e fundit, ai shënoi 9 gola. Më 22 korrik 2016, ai u bashkua me skuadrën Alanyaspor.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]