Sayabec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sayabec (kthjellim).


Sayabec
Municipalité de Sayabec
—  qytet  —
Pamje nga Sayabec

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore La Matapédia
Kryebashkiaku Danielle Marcoux
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°34′00″V 67°41′00″P / 48.566672°V 67.683338°P / 48.566672; -67.683338 (Sayabec)Koordinatat: 48°34′00″V 67°41′00″P / 48.566672°V 67.683338°P / 48.566672; -67.683338 (Sayabec)
Sipërfaqja 130,29 km2
Popullsia 1.854 banorë 2011
Dendësia 14,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Sayabécois, Sayabécoise
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 418
Kodi Postar G0J
Vendndodhja
Sayabec is located in Kanadaja
Sayabec
Sayabec

Sayabec është një qytetLa Matapédia, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 130.29 km² dhe popullsi 1854 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sayabec – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kebek