Schwamendingen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Schwamendingen
Vendndodhja
Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
28,314 (2005) banorë
banorë/km²
Sipërfaqja 5.97 km² km²
Administrata
Shteti Zvicër
Qarku
Adresa e kuvendit
Kodi postal
Prefiksi telefonik
Faqe zyrtare
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse


Schwamendingen është vendbanim dhe distrikt në kantonin ZürichZvicër.

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Edukimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Arti[redakto | redakto tekstin burimor]

Simbolet[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]