Schwamendingen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Schwamendingen
Distrikt
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.97 km2
Popullsia 28,314 banorë (2005)

Schwamendingen është vendbanim dhe distrikt në kantonin ZürichZvicër.

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Edukimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Arti[redakto | redakto tekstin burimor]

Simbolet[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]