Sedaví

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sedaví
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sedaví is located in Spanjë
Sedaví
Sedaví

Koordinatat: 39°25′30″V 0°23′6″P / 39.42500°V 0.38500°P / 39.42500; -0.38500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Sud
Kryetari i Bashkisë Rafael Pérez Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.8 km2
Lartësia 1 m (m.n.d.)
Popullsia 9913 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sedavienc, sedavienca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46910
Koordinatat 39° 25′ 30″ Veri

0° 23′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sedavi.es


Sedaví është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Sedaví ka 9913 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]