Segart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Segart
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Segart is located in Spanjë
Segart
Segart

Koordinatat: 39°41′0″V 0°22′25″P / 39.68333°V 0.37361°P / 39.68333; -0.37361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë Vicent de Paül Garriga
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.6 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 188 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Segartí/Segartina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46592
Koordinatat 39° 41′ 0″ Veri

0° 22′ 25″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.segart.es


Segart është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Segart ka 188 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]