Segorbe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Segorbe
Komunë
noform
General view of Segorbe from its castle.
Stema_figuraBandera de Sogorb.svg
Vendndodhja
Segorbe is located in Spanjë
Segorbe
Segorbe

Koordinatat: 39°51′V 0°29′P / 39.850°V 0.483°P / 39.850; -0.483

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Alto Palancia
Kryetari i Bashkisë Rafael Calvo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 107.52 km2
Lartësia 358 m (m.n.d.)
Popullsia 9267 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Segorbinos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12400
Faqja Zyrtare www.segorbe.org


Segorbe është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alto Palancia, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Segorbe ka 9267 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 107.52 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]