Sekirniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sekirniku
Fshat
noform
Vendndodhja
Sekirniku is located in Maqedonia e Veriut
Sekirniku
Sekirniku
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Bosilovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni juglindor
Lartësia 202 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2431
Prefiksi (+389) 034
Targa SR
Koordinatat 41° 26′ 17″ Veri

22° 47′ 38″ Lindje

Popullsia 1194 banorë (2002)