Selemlia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Selemlia
Fshat
noform
Vendndodhja
Selemlia is located in Maqedonia e Veriut
Selemlia
Selemlia
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Bogdancë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni juglindor
Lartësia 132 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1488
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 09′ 01″ Veri

22° 37′ 02″ Lindje

Popullsia 327 banorë (2002)