Sellent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sellent
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sellent is located in Spanjë
Sellent
Sellent

Koordinatat: 39°1′52″V 0°35′11″P / 39.03111°V 0.58639°P / 39.03111; -0.58639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Jorge Penalba Sancho
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 437 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sellentino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46295
Koordinatat 39° 1′ 52″ Veri

0° 35′ 11″ Perëndim


Sellent është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Sellent ka 437 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sellent – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale