Selvia (Lagje)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull flet për lagjen e Selvisë dhe jo për pemën e Selvisë


Selvia ose lagjja e Selvisë është lagje e vjetër autoktone tiranase. Emri i kësaj lagjeje sipas dëshmive të banorëve më te vjetër tiranas, vjen për shkak se përballë shkollës Kongresi Përmetit ndodhej një selvi e cila është sot e kësaj dite akoma.