Senyera, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Senyera, Valencia
Komunë
Vendndodhja
Senyera, Valencia is located in Spanjë
Senyera, Valencia
Senyera, Valencia

Koordinatat: 39°3′45″V 0°30′48″P / 39.06250°V 0.51333°P / 39.06250; -0.51333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Ramiro Climent Espí
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 1141 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Señerino/na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46669
Koordinatat 39° 3′ 45″ Veri

0° 30′ 48″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Senyera, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Senyera, Valencia ka 1141 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]