Sepniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sepniku
Селник
Fshat
noform
Vendndodhja
Sepniku is located in Maqedonia e Veriut
Sepniku
Sepniku
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 994 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2320
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 42° 02′ 39″ Veri

22° 43′ 19″ Lindje

Popullsia 28 banorë (2002)