Seròs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seròs
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Seròs is located in Spanjë
Seròs
Seròs

Koordinatat: 41°27′55″V 0°24′42″L / 41.46528°V 0.41167°L / 41.46528; 0.41167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Gabriel Pena Remolà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 85.8 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Popullsia 1893 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Seronenc, seronenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 27′ 55″ Veri

0° 24′ 42″ Lindje


Seròs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida. Seròs ka 1893 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 85.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Seròs – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale